Pasaules mūzika

The Smile

13.augustā Siguldas pilsdrupu estrādē uzstāsies “Radiohead” dalībnieku Toma Jorka un Džonija Grīnvuda grupa “The Smile”. Bez abiem pieminētajiem smagsvariem, šajā projektā piedalās arī bundzinieks Toms Skiners. Šis būs “The Smile” pirmais un pagaidām vienīgais koncerts Baltijas valstīs, un tajā izskanēs apvienības abu albumu – debijas un janvāra nogalē iznākošā – hiti.

The Smile projekts, kura nosaukums paņemts no britu dzejnieka un rakstnieka Teda Hjūza dzejoļa, radās pandēmijas laikā, kad kopā muzicēšana bija apgrūtināta. Grīnvuds atceras: “Mums nebija daudz laika, bet mēs tomēr vēlējāmies kopā pabeigt dažas dziesmas. Bija gana komplicēti, taču vienlaikus lielisks veids, kā radīt mūziku.” Radiohead bundzinieks Filips Selvejs komentē, ka grupas dalībniekiem ir veselīgi laiku pa laikam iesaistīties citos projektos, lai izpētītu: “[..] ko citas muzikālas balsis var iesākt ar tavām idejām.”

Kā minēts, The Smile sastāvu veido kulta grupas Radiohead radošais kodols – Toms Jorks (vokāls, ģitāra, basģitāra, taustiņistrumenti) un Džonijs Grīnvuds (ģitāra, basģitāra, taustiņistrumenti), kā arī dažādu grupu, tai skaitā džeza apvienības Sons of Kemet, bundzinieks un perkusionists Toms Skiners.

Pirmā “The Smile” publiskā uzstāšanās notika Glastonberijas festivāla straumēšanas tiešraidē 2021.gada maijā, kam sekoja vēl 3 koncerti Londonā. 2022. gada pavasarī klajā nāca apvienības debijas albums “A Light For Attracting Attention”, ko producēja Radiohead ilgtermiņa producents Naidžels Godričs. Ņemot vērā Toma Jorka un Džonija Grīnvuda talantu, nav nekāds pārsteigums, ka šo garadarbu kritiķi un, protams, arī publika uzņēma ļoti atzinīgi, sasniedzot 5. vietu Lielbritānijas albumu topā. Kā līdersingls 2022. gada janvārī tika izdots You Will Never Work in Television Again. Vēlāk tam sekoja The Smoke, Skrting on the Surface, Pana-vision, Free in the Knowledge un Thin Thing.

Biļešu iepriekšpārdošana www.bilesuserviss.lv Izklaides pasta abonentiem sākas trešdien, 10. janvārī, plkst. 11.00. Publiskā biļešu pārdošana no piektdienas, 12.janvāra, plkst. 11.00.

Siguldas pilsdrupu estrāde,
Pils iela 18, Sigulda, LV-2150
Otrdiena,
13. augusts, 20:00
Novērtē:

Organizatora ieteiktie