Klasiskā mūzika

Mocarts un poļu klasiķi

Volfganga Amadeja Mocarta klavieru kvartets tiek dēvēts par kamermūzikas augstāko virsotni. Liepājā šo virsotni dzirdēsim slavenā poļu baroka klavieru kvarteta Arte dei Suonatori Piano Quartet izpildījumā. Turklāt skaņdarbs tiks atskaņots uz vēsturiskām, Mocarta dzimtajā pilsētā Zalcburgā darinātām klavierēm, kas īpaši šim vakaram atvestas no Polijas. Unikālais instruments ir Vīnes klasicisma skolas izcilā klaviermeistara Mikaela Rozenberga (Michael Rosenberger) 1805. gadā darinātā instrumenta kopija. Oriģināls tika plaši izmantots tā laika Austrijas salonos un aristokrātu mājās.

Koncerta pirmajā daļā ar rūpīgi izmeklētiem poļu klasiķu kamermūzikas skaņdarbiem kvartets Liepājas koncertzālē atdzīvinās noskaņu, kāda 19. gadsimtā valdīja turīgo Varšavas iedzīvotāju namos. Aicinot ceļot laikā un telpā, kvartets koncertu atklās ar ievērojamā poļu komponista un skolotāja Jozefa Elsnera skaņdarbu. Turpinājumā - kompozīcija, ko radījusi viena no pirmajām pianistēm sievietēm Marja Šimanovska, un komponista Francišeka Lesela skaņdarbs. Savu kulmināciju koncerts sasniegs ar Mocarta kamermūzikas pērli - klavieru kvartetu solminorā.

Arte dei Suonatori Piano Quartet ir baroka mūzikas pasaulē labi zināmā orķestra Arte dei Suonatori kamersastāvs. Orķestris ir dibināts 1993. gadā un ir kļuvis par vienu no atpazīstamākajiem Polijas ansambļiem uz starptautiskajām skatuvēm. Viņu repertuāru veido ap 700 skaņdarbu, lielākoties no 17. un 18. gadsimta. Arte dei Suonatori mūziku ir ierakstījušas daudzas prestižas ierakstu kompānijas, un viņi ir vairāku starptautisku balvu laureāti, tai skaitā britu galvenās mūzikas balvas Gramophone Classical Music Awards īpašnieki.

Mūziķi:
Arte dei Suonatori Piano Quartet:
Katažina Drogoša (Katarzyna Drogosz) - klavieres (1805. gadā darinātā Mikaela Rozenberga (Michael Rosenberger) modeļa kopija, Zalcburga)
Eva Goliņska (Ewa Golińska) - vijole
Natalja Reiherte (Natalia Reichert) - vijole
Macejs Lukašuks (Maciej Łukaszuk) - čells

Koncertzāle "Lielais Dzintars",
Radio iela 8, Liepāja, LV - 3401
Piektdiena,
20. decembris, 19:00
Novērtē:

Organizatora ieteiktie