Izstāžu aktuālās ekspozīcijas

Dina Ābele “Plūduma pieskāriens”

Viens no četriem kultūras centra “Siguldas devons” 4. sezonas atklāšanas notikumiem ir Dinas Ābeles izstāde “Plūduma pieskāriens”. Krāsa un vārds, un nepārvarams plūdums, kura straumē ierauti mēs visi vienā telpā. Plūdums, kas apņem un aiznes tālāk.

Dinas Ābeles izstāde “Plūduma pieskāriens” apskatāmas pēdējā laikā tapušas krāsainas un abstraktas gleznas, kuras papildinātas ar faktūru un kausēta stikla elementiem, kā arī mākslinieces sarakstītām haikām. Izstāde apskatāma no 10. septembra līdz 9. oktobrim.

Dina par savām gleznām saka: “Darbiem ir ļoti svarīgi to nosaukumi, kuri skatītāju ieved dziļākā intuitīvā un filozofiskā skatījumā un aicina uz sarunu ar sevi.”
Mūsos katrā dzīvo savs plūdums un mēs katrs esam iesaistīti kopējā plūdumā. Tas atstāj mūsos pēdas un arī viegli apņem. Viegli pieskaras un mēs sajūtam siltumu ar ko varam dalīties. Visās lietās mums apkārt varam vērot plūduma pieskārienus.
Vējam nav māju, upei nav pieturu, plūdums nebeidzas un neapstājas, rītausma noglāsta zemi, vilnis glauda smiltis, upe noglauda akmeni, skaņa apņem ausi – siltums sirdi.

Māksliniece Dina Ābele ir beigusi grafikas katedru un ir Latvijas Mākslas akadēmijas zīmēšanas katedras asociētā profesore. Izstādēs piedalās no 1991. gada. Darbi ir piedalījušies daudzās izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs.
_____________
Izstāde “Plūduma pieskāriens” kultūras centrā “Siguldas devons” būs apskatāma līdz 9. oktobrim, darba dienās no 11.00 līdz 18.00 un sestdienās no 10.00 līdz 16.00. Ieeja izstādē: bez maksas.
Aicinām izstādes apmeklētājus ievērot visas valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Kultūras centrs „Siguldas devons”,
Pils iela 10, Sigulda, LV-2150

No:

10.09.2021 11:00

Līdz:

09.10.2021
Novērtē:

Organizatora ieteiktie