Kino notikumi

Avis kino vakari - desmit izcili ceļojumi “Limuzīns Jāņu nakts krāsā"

2019. gadā ar vēl nebijušu kinolektoriju klasiskā kino cienītājus priecēs kinoteātris “Splendid Palace”, aicinot baudīt brīvību, romantiku, spriedzi un piedzīvojumus road movie žanra desmit izcilākajās filmās. “Splendid Palace” sadarbībā ar pilna servisa līzinga un autonomas uzņēmumu AVIS piedāvā iespēju iepazīt pasaulē iemīļotā žanra labākos paraugus, kurus izvēlējušies kino eksperti. Pirms katra seansa uz sarunām par līkločiem, negaidītiem pagriezieniem, pitstopiem, ceļabiedriem un citām neatņemamām žanra sastāvdaļām aicinās kompetenti līdzbraucēji – kinokritiķi, aktieri un cilvēki, kuru ikdiena saistīta ar auto.

Limuzīns Jāņu nakts krāsā
Komēdija, drāma
Garums: 1h 24 min.
Režisors: Jānis Streičs
Lomās: Lilita Berzina, Olga Drege, Uldis Dumpis

Leģendāra filma restaurētā versijā ļaus svinēt vasaras saulgriežus pirms Ziemassvētkiem!
Kurš gan šo stāstu nezina?
Vientuļa lauku večiņa Mirta Saknīte loterijā laimējusi automobili – baltu žiguli, kas stāv pagalmā un sagādā raizes vien. Par nozīmīgo notikumu Mirta uzraksta vēstuli sen nesatiktajam radiniekam Ērikam. Uzzinot par vecās lauku tantes laimestu, Tūteru ģimene maina savus atvaļinājuma plānus un nolemj braukt apciemot Mirtu un viņas auto. Padzirdējuši par Mirtas “ limuzīnu Jānu nakts krāsā”, līgo svētku priekšvakarā viesos ierodas arī Sprēsliņu ģimene , Mirtas mirušā dēla sieva Olita ar savu otro vīru Viktoru un meitu Lāsmu – palīdzēšot radiniecei vasaras lauku darbos. Vecajās mājās sākas liela rosība un radinieku savstarpējā konkurence par Mirtas tantes sirdi un testamentu.

Ja tā būtu tikai filma par dzimtas strīdiem ap mantu, pagājušā gadsimta 80. gados, tā pa šiem gadiem būtu novecojusi morāli un estētiski, tāpat kā tas ir noticis ar daudzām mūsu filmām. Taču šajā filmā nekas nemainās tāpat kā Šekspīra vai Blaumaņa lugās. Precīzie attiecību moduļi: māte-meita, tēvs-dēls, jaunības mīlestība un vecuma vientulība ir arhetipiski un tāpēc universāli.

Filma latviešu valodā

Vakara viesi un līdzbraucēji - režisors Jānis Streičs un psiholoģijas doktore , arī filmas aktrise Diāna Zande.

Ieeja: 8.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 6.00 EUR!

Splendid Palace,
Elizabetes iela 61, Rīga, LV- 1050
Otrdiena,
17. decembris, 19:00
Novērtē:

Organizatora ieteiktie