Latviešu populārā mūzika

Melodiju Serpentīns. Skolas gadi

Jaunā koncertsērija “Melodiju serpentīns. Skolas gadi” 2019. gada janvārī ielūdz visu paaudžu latviešu mūzikas cienītājus kopā pavadīt sirsnīgus atmiņu vakarus VEF kultūras pilī. Vairākos koncertos, kas notiks no 4. līdz 20. janvārim būs iespēja atcerēties vai iepazīt no jauna dziesmas, kas tapušas latviešu estrādes ziedu laikos no 1958. līdz 1988. gadam.

20. gadsimta skaistākās latviešu estrādes melodijas, kas tapušas pirms 30, 40, 50, pat 60 gadiem, ļaus kavēties atmiņās par lielajiem dzīves notikumiem, kas risinājās skolas laikā. Koncertsērijas ‘’Melodiju serpentīns. Skolas gadi’’ programmā skanēs četrdesmit piemirstas, bet labi pazīstamas un populāras latviešu estrādes zelta fonda melodijas - “Silavas valsis” (1959), “Atvadas vasarai” (1969), “Caur manu sirdi naivu” (1975), “Vasarnieku rudens” (1979), “Ar mīlestības pinekļiem” (1981) “Paņemt tevi aiz rokas” (1983), un daudzas citas.

Kopā ar vakara vadītāju Valteru Krauzi, solistiem Ievu Kerēvicu, Gintu Krievkalnu, Kristīni Zadovsku, Jāni Apeini, Andri Ērgli un Mārtiņu Ruski, ‘’Melodiju Serpentīna’’ deju trupu un instrumentālo ansambli Kristapa Krievkalna vadībā, daļai skatītāju būs iespēja atcerēties 20.gadsimta estrādes mūzikas un sadzīves līkločus, savukārt jaunākajiem koncertu apmeklētājiem šī būs unikāla iespēja iepazīt vecāku un vecvecāku iemīļoto latviešu estrādi, tā laika dzeju un koncertu estētiku.

Valters Krauze atceras no savas skolas dzīves: ‘’Vienmēr, kad dzirdu Imanta Kalniņa dziesmu ‘’Kamēr vēl dreb mana roka’’ ar Knuta Skujenieka vārdiem, atceros savus skolas gadus, kā rīkojām gan apcerīgus dziesminieku vakarus sveces gaismās, gan popielas. Tieši dziesmas visspilgtāk atsauc atmiņā skolas laika pārdzīvojumus un notikumus. Dziesmas palīdzēja gan atrast vārdus, lai izteiktu nepasakāmo, gan sniedza atbildes lielo dzīves jautājumu meklējumos. ‘’Melodiju Serpentīns’’ ir brīnišķīga iespēja ne tikai vēlreiz dzirdēt piemirstās melodijas, bet arī izdzīvot atmiņas un tikties ar bijušajiem skolas biedriem’’.

Jaunās koncertsērijas “Melodiju Serpentīns. Skolas gadi” koncerti notiks 2019. gada 7., 8., 9.,10. un 20. janvārī plkst. 19.00 VEF Kultūras pilī.

Biļešu cena uz katru koncertu tiek noteikta, pamatojoties uz zāles aizpildījumu. Biļešu cena pieaugs pēc katrām 100 pārdotajām biļetēm. Biļešu cenas būs 16, 18, 22, 26, 30 un 50 eiro. Biļetes un īpašos piedāvājumus var iegādāties “Biļešu serviss” kasēs visā Latvijā un www.bilesuserviss.lv

Pirmā koncertsērija “Melodiju serpentīns” notika 2017. gada decembrī tikko atjaunotajā VEF kultūras pilī un tās desmit koncertus apmeklēja gandrīz 5000 skatītāju.

Pateicamies par atbalstu TV24, žurnālam ‘’Rīgas Viļņi’’, Radio ‘’Skonto’’, Rīgas Domei, pasākumu kalendāram ‘’Kas? Kur? Kad?’’.

Koncertsērijas ‘’Melodiju Serpentīns. Skolas gadi’’ organizētājs SIA ‘’Untitled’’.

"VEF" Kultūras pils,
Ropažu iela 2, Vidzemes priekšpilsēta, Rīga, LV-1039
Datums Laiks
18.01.2019 19:00
20.01.2019 19:00

Novērtē:

Organizatora ieteiktie