Klasiskās mūzikas koncerti

TIEŠRAIDE. VALSTS SVĒTKU KONCERTS. LATVIJAI 105

Pateicoties koncertzāles digitālajām inovācijām, šo koncertu klausītājiem piedāvājam skatīties arī TIEŠRAIDĒ digitālās koncertzāles platformā "Digitālais dzintars".

Latvijas 105. jubilejas svinības atzīmēsim kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri un pianistu Andreju Osokinu, diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā lepni izceļot brīnišķīgus un savā mākslinieciskajā izpausmē dažādus latviešu mūzikas autorus. No plašās ievērības cienīgu komponistu plejādes programmā skanēs patiesi spilgti, taču reti atskaņoti simfoniskās mūzikas vecmeistaru Ādolfa Skultes un Jāņa Ivanova skaņdarbi. Savukārt pavisam īpašs notikums būs Liepājā augušā mūslaiku skaņraža Zigmara Liepiņa jaundarbs, kas speciāli pasūtināts šim svētku koncertam.

Koncertu atklās orķestra krāsu virtuoza Ādolfa Skultes Devītā simfonija, kas tapusi atmodas laikā un tiek uzskatīta par monumentālu komponista daiļrades vainagojumu. Pats autors tai devis pavārdu “Dramatiskā”. Savā tapšanas brīdī simfonija izraisīja rezonansi kā nozīmīgs notikums – laikabiedri novērtēja mūzikas enerģētiskumu tā laika pārmaiņu kontekstā, taču arī mūslaiku klausītājam tā ir aktuāla.

Jānis Ivanovs ir viens no latviešu mūzikas stūrakmeņiem. Viņa 1957. gadā komponētais simfoniskais tēlojums “Lāčplēsis” tapis, iedvesmojoties no Raiņa lugas “Uguns un nakts” motīviem. Sākumā varam saklausīt spēcīgu titulvaroņa tēmu, tai seko Spīdolas glāsmains raksturojums, sastopam arī maigi gaišu Laimdotu un krauklisku Melno bruņinieku, taču katram vēlēts radīt arī savu stāstu. Klausītājiem nav bijušu daudz iespēju dzirdēt šo darbu, līdz ar to svētku koncerts būs īstā reize, kad to atkal celt gaismā.

Krāšņa dāvana svētkos būs Zigmara Liepiņa Klavierkoncerta pirmatskaņojums ar pianista Andreja Osokina solo. Šajā trīsdaļīgajā jaundarbā klasiskās klavierkoncerta pamatvērtības savīsies ar komponistam raksturīgo rokrakstu. Skaņdarbā sastapsim gan nelielus klaunādes brīžus orķestra un solista saspēlē, gan skaistu melodisku līniju darba otrajā daļā, kā arī virtuozus pianista solo.

Programmā:

I DAĻA
Ādolfs Skulte Devītā simfonija

II DAĻA
Jānis Ivanovs Simfoniskais tēlojums “Lāčplēsis”
Zigmars Liepiņš Klavierkoncerts

Piedalās:
Liepājas Simfoniskais orķestris
Jānis Liepiņš, diriģents
Andrejs Osokins, klavieres

Koncertzāle "Lielais Dzintars",
Radio iela 8, Liepāja, LV - 3401
Piektdiena,
17. novembris, 19:00
Novērtē:

Organizatora ieteiktie