Laikmetīgā mūzika

TIEŠRAIDE. KSENIJA SIDOROVA. STARP SAPŅIEM UN NOMODU (ATCELTA!)

TIEŠRAIDE ATCELTA!

Pircēji, kuri bija iegādājušies tiešsaistes koncerta biļetes vietnē emusiclive.com, tuvākajā laikā saņems e-pastā ziņu no pakalpojuma nodrošinātāja un informāciju par naudas atgriešanu.

_______________________

Akordeona spēles dīva Ksenija Sidorova ielūdz klausītājus uz jaunu koncertprogrammu “Starp sapņiem un nomodu”. Tiešraidē no Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” digitālās studijas koncerts virtuozās Ksenijas talanta cienītājiem būs pieejams visā Latvijā, Anglijā, Amerikā, Kanādā, Austrālijā, Krievijā, Islandē un cituviet pasaulē! Tiešraide būs pieejama platformā Emusiclive.com un tiek nodrošināta sadarbībā ar platformu “Virtual Circle”.

Ksenija Sidorova ir viena no pasaulē ievērojamākajām akordeona spēles virtuozēm un viņas gudri izsvērtās, rūpīgi veidotās programmas ļāvušas līdz šim par tautas mūzikas instrumentu dēvēto akordeonu novērtēt un iepazīt pavisam neizzinātā skaņu gammā.

Aizvadītā gada refleksijās un pārdomās izauklētā programma “Starp sapņiem un nomodu” piedāvā visai plašu autoru loku, iepazīstinot ar itāļu akordeonistu un komponistu Pjetro Rofi un Kijevā dzimušo mūsdienu skaņradi Sergeju Akhunovu, kura muzikālā izteiksme ir visai radniecīga Ņujorkas minimālistu leksikai, ļaujot izbaudīt divu izcilu virtuozu – Doņeckas Valsts Mūzikas konservatorijas bajāna katedras vadītāja un komponista Artjoma Ņižņika un reiz Latvijā koncertējušā krievu balalaikas Paganīni – Alekseja Arhipovska svaigās oriģinālkompozīcijas.

Koncerta gaitā akordeona versijā izskanēs fragments no amerikāņu minimālisma klasiķa Filipa Glāsa Glassworks, kā arī vairāki spāņu komponistu klavierminiatūru pārlikumi klavierēm. Refleksiju noskaņās klātesošas būs arī ievērojamā argentīnieša Astora Pjacollas tēmas no albuma “Pjacollas atspulgi”; tas ieskaņots pandēmijas laikā, Madridē un veltīts Astora Pjacollas simtgadei, kā arī līdz šim Ksenijas Sidorovas lasījumā reti dzirdētā ģēnija – Johana Sebastiāna Baha mūzika.
Par saviem skatuves partneriem Ksenija Sidorova izraudzījusies Sinfonietta Rīga stīgu kvartetu: Kristiānu Krūskopu, Agnesi Kanniņu, Artūru Gaili un Kārli Klotiņu, kā arī kontrabasistu Jāni Stafecki.

Programma:
Filips Glāss (Philip Glass, 1937)
Pirmā daļa Opening no cikla Glassworks

Johans Sebastiāns Bahs (Johann Sebastian Bach, 1685–1750)
Adagio no Koncerta reminorā BWV 974 (pēc A. Marčello Obojas koncerta)

Sergejs Ahunovs (Sergey Akhunov, 1967)
Skice nr. 3 pārlikumā akordeonam

Pjetro Rofi (Pietro Roffi, 1992) *
Noktirne

Sergejs Ahunovs (Sergey Akhunov, 1967) *
Two keys to one J. Brodsky's Poem

Aleksejs Arhipovskis (Alexey Arhipovsky, 1967)
“Pelnrušķīte”

Artjoms Ņižņiks (Artem Nyzhnyk, 1980)
Sirin

Manuels de Falja (Manuel de Falla, 1876–1946)
“Andalūzijas serenāde” (Serenata andaluza)

Isaaks Alveniss (Isaac Albéniz, 1860–1909)
Astūrija (Asturia)

Pjetro Rofi (Pietro Roffi, 1992) *
Is There a Place in Your Heart akordeonam un stīgām

Franks Anželiss (Franck Angelis, 1962) *
“Fantāziju par Astora Pjacollas Chiquilin de Bachin tēmu”.

Piedalās:
Ksenija SIDOROVA (akordeons)
Jānis STAFECKIS (kontrabass)

Sinfonietta Rīga stīgu kvartets:
Kristiāna KRŪSKOPA (vijole),
Agnese KANNIŅA (vijole)
Artūrs GAILIS (alts)
Kārlis KLOTIŅŠ (čells)

Ksenija Sidorova ir klasiskā akordeona spēles vēstnese pasaulē. Viņai kaislīgi tīk rādīt instrumenta plašās iespējas. Mūziķes plašais repertuārs sniedzas no Baha līdz Pjacollam, no Jefrema Podgaica un Vāclava Trojana līdz Erki Svenam Tīram un Žoržam Bizē, nemaz neskaitot īpaši viņai jaunradītus skaņdarbus un kamermūzikas paraugus. Ksenija sadarbojas ar orķestriem visā pasaulē, ieskaitot NDR Elbas filharmonijas orķestri, MDR Leipcigas SO, Štutgartes FO, Bavārijas Radio SO, Atlantas SO, NHK SO un Honkongas FO, kā arī ar slaveniem diriģentiem – Pāvo Jervi, Tomasu Hengelbroku, Vasiliju Petrenko, Kristjanu Jervi, Mihalu Nesteroviču un Janu Villemu de Frindu.

Akordeoniste mācījusies Rīgas 1. mūzikas skolā, pēc tam studējusi Lielbritānijā, ieguvusi maģistra grādu ar izcilību Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijā. Kļuvusi par vairāku konkursu uzvarētāju Latvijā, Lietuvā, Krievijā un Itālijā. 2016. gadā noslēgusi līgumu ar prestižo mūzikas ierakstu kompāniju Deutsche Grammophon, kas izdevis Sidorovas disku Carmen. 2021. gada rudenī Ksenija Sidorova kļuva par pirmo akordeonisti prestižā festivāla "BBC Promenāde" vēsturē, kura uz Karaliskās Alberta zāles skatuves kāpusi solistes ampluā.

Tiešraides pieslēguma biļetes pieejamas: https://www.emusiclive.com/Ksenija_Sidorova/Virtual_Circle/Between_Dreams_And_Reality

Koncerts vienā daļā, norises ilgums: aptuveni 1 stunda 20 minūtes
Organizē: Lielais dzintars
Atbalsta: Liepājas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds
Par tiešraides biļešu iegādi:

Lai iegādātos tiešraides pieslēguma biļeti:
1. Aicinām doties uz pasākuma lapu,
2. Spiest pogu Get Tickets,
3. Pieslēgties platformai, izmantojot savu Facebook vai Google (Gmail) profilu, vai izveidojot jaunu profilu vietnē emusiclive.com,
4. Doties uz reģistrēto e-pasta adresi, pārbaudīt ienākošos e-pastus un apstiprināt profila izveidi,
5. Izvēlēties maksāšanas līdzekli,
6. Veikt maksājumu.

Pēc maksājuma veikšanas Jūs saņemsiet e-pastu no vietnes emusiclive.com ar Jūsu digitālo pieejas biļeti.

Lai pieslēgtos tiešraidei, koncerta dienā atveriet šo e-pastu, spiediet uz sarkanās pogas See Event, pieslēdzieties savam kontam, izmantojot iepriekš izveidoto profilu un izbaudiet koncertu!

Koncertzāle "Lielais Dzintars",
Radio iela 8, Liepāja, LV - 3401
Sestdiena,
30. oktobris, 19:00
Novērtē:

Organizatora ieteiktie