Balets

SNIEGBALTĪTE UN SEPTIŅI RŪĶĪŠI. RĪGAS BALETA SKOLA. BALETA IZRĀDE BĒRNIEM

Pasakainais rokbalets mazajiem skatītājiem un viņu vecākiem veidots pēc brāļu Grimmu pazīstamās un iemīļotās pasakas motīviem kā pirmais lielais oriģinālbalets bērniem atjaunotajā Latvijā. Uzvedumā piedalās topošie baleta mākslinieki no Rīgas Baleta skolas.

Izrādes muzikālais noformējums skan ierakstā.

SATURS

I CĒLIENS

Pamātes istaba. Pamāte no rīta pamostas un jūtas neapmierināta ar dzīvi. Viņa izrīko kalpotājus, kamēr uzticamais mednieks beidzot atnes visskaistāko tērpu, kurš izvēlīgajai valdniecei ir pa prātam. Pielaikojusi to, viņa patiesi jūtas kā pasaules karaliene. Tomēr iekšējais nemiers liek valdniecei vēlreiz ieskatīties burvju spogulītī, lai pārliecinātos par savu nevainojamo izskatu. Spogulī viņa ierauga Sniegbaltīti.

Pils dārzs. Sniegbaltīte dejo kopā ar balodīšiem. Garām brauc Princis. Ieraudzījis skaisto Sniegbaltīti, Princis iemīlas viņā no pirmā acu skatiena.

Pamātes istaba. Dusmu pārņemta Pamāte pasauc mednieku un pavēl viņam aizvest Sniegbaltīti uz mežu, nogalināt un kā pierādījumu atnest viņas sirdi un aknas.

Mednieks ved Sniegbaltīti uz mežu. Meitene lūdz, lai viņu atstāj mežā, tomēr mednieks cenšas izpildīt Pamātes pavēli. Sniegbaltītes uzticamie draugi balodīši iztraucē mednieka nodomus un aizvilina viņu prom. Baiļu pārņemtā meitene, izmisumā raudādama, skrien, kur acis rāda, līdz apmaldās dziļajā mežā un nespēkā aizmieg.

Aust skaists, silts rīts. Meža iemītnieki - jāņtārpiņi, stirniņas, skudras, spārītes - grib Sniegbaltītei palīdzēt. Viņi aizved meiteni uz Rūķu mājiņu.

Rūķu mājā Sniegbaltīte ierauga septiņas gultiņas un lielu nekārtību. Kopā ar zvēriņiem viņa nolemj visu izmazgāt un iztīrīt. Sakārtojuši istabu, visi noguruši aizmieg. No tālienes dzirdams Rūķu maršs, kas kļūst arvien skaļāks. Rūķi ienāk istabā un ir pārsteigti par kārtību un svešinieku, kas ieņēmis viņu gultiņu. Jaunākais rūķis iet izlūkos un ierauga skaisto Sniegbaltīti. Meitene pamostas, ierauga jaukos rūķīšus Jautrīti, Šķaudītāju, Guļavu, Burkšķi, Kautrīgo, Gudrīti un Vecāko. Viņi sadraudzējas. Rūķi Sniegbaltītei rāda, ko katrs māk. Valda vispārējs prieks.

II CĒLIENS

Pamātes istaba. Pamāte gaida pārrodamies mednieku. Viņš atnes lādīti ar sirdi un aknām. Pamāte jūtas apmierināta. Tomēr spogulītis nekad nemelo un izstāsta Pamātei patiesību par Sniegbaltīti. Dusmās viņa liek mednieku apcietināt. Pamāte nolemj pati nogalināt Sniegbaltīti un izbur saindētu ābolu.

Rūķu māja. Jauks rīts. Rūķi ir aizgulējušies, tāpēc steidzīgi dodas uz darbu. Sniegbaltīte paliek viena.

Rūķu mājiņā Sniegbaltīti apciemo kāda večiņa un piedāvā viņai ābolu. Sniegbaltīte atsakās, tomēr vecā sieviņa viņu pierunā paņemt ābolu. Sniegbaltīte nenojauš, ka tā ir Pamāte, kas patiesībā ir ļauna ragana. Balodīši neveiksmīgi cenšas izjaukt Pamātes nodomus. Sniegbaltīte nokož ābola gabaliņu un nokrīt kā bez dzīvības. Ragana smejas. Putniņi, sapratuši notikušo nelaimi, aizdzen raganu un skrien pie rūķiem pēc palīdzības. Rūķi atsteidzas pie Sniegbaltītes, bet atrod viņu mirušu. Rūķi un zvēriņi raud.

Ierodas Princis, ierauga skaisto Sniegbaltīti, paceļ uz rokām un noskūpsta. Ābols izkrīt, un Sniegbaltīte atdzīvojas. Ierodas arī ragana, bet, ieraugot Sniegbaltīti dzīvu, viņa no dusmām sadeg. Tiek svinētas kāzas, pēc kurām Sniegbaltīte ar Princi dzīvos laimīgi simt gadu.

Latgales vēstniecība "Gors",
Pils iela 4, Rēzekne, LV-4601
Sestdiena,
30. novembris, 17:00

Darba laiks

Pirmdiena: slēgts
Otrdiena: 12:00 - 18:00
Trešdiena: 12:00 - 18:00
Ceturtdiena: 12:00 - 18:00
Piektdiena: 12:00 - 18:00
Sestdiena: 12:00 - 16:00
Svētdiena: 12:00 - 16:00

Novērtē:

Organizatora ieteiktie