Māksla

Laikmetīgās mākslas konkursizstāde “Cik vērts?”

15. novembrī plkst. 18.00 Jūrmalas muzeja filiālē Bulduru Izstāžu nams tiks atklāta konkursizstāde “Cik vērts?”. Laikmetīgās mākslas darbos mākslinieki reflektē par vērtīgo, pievēršoties personīgi, valstiski vai globāli aktuālām tēmām kā ģimenes vērtības, miera un kara tēma, ekonomiskā situācija, indivīda labbūtība un citas.

Žūrija mākslas zinātnieku Baibas Gustes, Guntara Gritāna un gleznotājas Sandras Strēles sastāvā izstādei atlasījuši 52 autoru darbus. Izstādē būs pārstāvēti dažādi vizuālās mākslas žanri, piedaloties profesionāliem māksliniekiem, Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem un mākslas un dizaina vidusskolu audzēkņiem. Izstādes autoru vidū ir tādi mākslinieki kā Kristīne Rubene, Inese Ziemele, Jānis Jēkabsons, Inese Līne, Margarita Germane u.c.

Mākslas zinātniece, konkursizstādes žūrijas priekšsēdētāja Baiba Guste: “Laikā, kad izvēršas vērtību plurālisms, ir interesanti vērot kādas vērtības ir aktuālas mūsdienu māksliniekiem. Vērtību nozīme, to pārvērtēšana it īpaši aktualizējas politisku, ekonomisku, ekoloģisko satricinājumu laikā. Ukrainā notiekošais karš ir ietekmējis arī izstādes dalībniekus, kuru dažādās emocijas: satraukums, apjukums, norobežošanās, cerības – izvērstas mākslas darbos un vērojams, ka autori visvairāk domājuši par vispārcilvēciskām vērtībām: brīvība, līdzpārdzīvojums, kā arī absolūto vērtību – dzīvība, kuras eksistenci nosaka ievērojams ārējo apstākļu kopums, kas ietekmē katra cilvēka domas par tagadni un nākotni. Svarīgi, ka izstādes tēma aktualizē vērtību nozīmi, kas caur mākslas darbiem rezonē gan spilgtās krāsās, gan smalkā tonalitātē, gan reālistiskā formveidē, gan modernisma stilistikā ar asprātīgiem un nopietnībā balstītiem impulsiem.”

Konkursizstādes atklāšanā tiks paziņoti laureāti – galvenās balvas EUR 700 un divu veicināšanas balvu katras EUR 400 vērtībā ieguvēji. Apbalvotajiem autoriem izstādes organizatori piedāvā iespēju izveidot personālizstādi Bulduru Izstāžu nama telpās tuvāko gadu laikā. Konkursizstādes balvas nodrošina Jūrmalas pašvaldība.

Konkursizstādes “Cik vērts?” koncepcija
Visa pasaule griežas ap to, cik vērts ir katrs kustamais vai nekustamais objekts, kāda vērtība ir dabai, veselībai, kultūrai, savstarpējām attiecībām, mieram. Filozofiski mēs esam cēlu vērtību nesēji, kaut gan praktiski balansēšana savu vērtību robežās ir nopietns izaicinājums. Ekonomiski tiecamies uz tālāk, augstāk, vairāk; emocionāli – apzinātāk, mazāk, pietuvināti dabai. Tas prasa pielāgošanos, svārstīšanos, vidusceļa meklēšanu. Vai tādējādi vērtīgais izplēn, vai iegūst dubultu svaru?

Bulduru Izstāžu nams,
Muižas iela 6, Jūrmala, LV-2010

No:

15.11.2022 10:00

Līdz:

30.12.2022
Novērtē:

Organizatora ieteiktie