Muzeju aktuālās ekspozīcijas

Laikmetīgās keramikas izstāde “Šķidrumi”

Izstāde “Šķidrumi” Rīgas Porcelāna muzejā pulcē vairākus māksliniekus ar atšķirīgiem rokrakstiem, bet kopīgu materiālu – porcelānu – un vienojošo tēmu – šķidrumi.

Šķidrumi cilvēku sadzīvē var būt ļoti nemanāmi, tomēr, sākot tos uzskaitīt, atskārstam, cik tie ir nozīmīgi jeb neizbēgami. Bez noteiktiem šķidrumiem mēs nevaram izdzīvot, savukārt citi ir drīzāk greznība.

Porcelāns ir divējādi saistīts ar šķidrumiem. Viens no porcelāna agregātstāvokļiem ir šķidra masa, kas tikai pēc atliešanas formā un apdedzināšanas pārtop objektā. Porcelāna ķīmiskās un fizikālās īpašības ļauj radīt priekšmetus, ko lietot sadzīvē, piemēram, šķidrumu uzglabāšanai, ieliešanai un izliešanai.

“Šķidrumam piemīt spēks, kas izlauž sev ceļu, tāpēc tas plūst kur vēlas. Visciešāk kā cilvēciskas būtnes esam saistīti ar ūdeni, kas ir nozīmīgs mūsu eksistencei. Un tā kā procentuāli ievērojamu mūsu ķermeņa masas daļu sastāda ūdens, es labprāt uzlūkoju māksliniekus kā šķidrumus. Izstāde veidojas kā unikāls kokteilis, kas nodots skatītāja baudījumam,” stāsta izstādes kuratore Ieva Nagliņa.

Laikmetīgās keramikas izstādē “Šķidrumi” pārstāvēti dažādu paaudžu mākslinieki ar atšķirīgiem rokrakstiem. Mākslinieki ierosināto tēmu ir attīstījuši vairākos virzienos – no eksistenciāli jutīgiem līdz estētiski un jēdzieniski asprātīgiem. Izstādē piedalās desmit autori: Anna Ceipe, Agnese Čemme, Lauris Krauze, Simona Ķīvite, Jānis Leimanis, Dainis Lesiņš, Valentīns Petjko, Valda Podkalne, Ainārs Rimicāns un Andris Vēzis.

No:

10.06.2022

Līdz:

07.08.2022

Darba laiks

Pirmdiena: slēgts
Otrdiena: 11:00 - 18:00
Trešdiena: 11:00 - 18:00
Ceturtdiena: 11:00 - 18:00
Piektdiena: 11:00 - 18:00
Sestdiena: 11:00 - 18:00
Svētdiena: 11:00 - 18:00

Novērtē:

Organizatora ieteiktie