Izstāžu aktuālās ekspozīcijas

Izstāde "Valdis Bušs 100" I daļa

Mākslas galerijā “Art Platz” no 19. maija skatāma mākslinieka Valda Buša simtgadei veltītā izstāde. Lai plašāk iepazītu mākslinieka daiļradi, izstādes norisināsies divās daļās, tās I daļa no 19. maija līdz 17. augustam. II daļa no 18. augusta, kad ekspozīcija tiks papildināta ar jauniem darbiem.

“Glezniecība ir mana dzīves laime un nelaime. Katra uzgleznota laba glezna man ir devusi laimes sajūtu. Neveiksme rada bezcerību un spītu nepadoties” – Valdis Bušs

Valdis Bušs ir viens no ražīgākajiem Latvijas ainavu meistariem. Mākslinieks, kurš strādāja pie molberta līdz sava mūža pēdējai dienai, atstādams milzīgu mantojumu – vairākus tūkstošus studiju un gleznu. Mākslas galerijas “Art Platz” veidotajā simtgadei veltītajā izstādē apskatāmie darbi aptver sešas Valda Buša radošās dekādes. Iedvesmodamies no 20. gadsimta franču modernās glezniecības, Valdis Bušs attīstīja savu unikālo stilu. Māksliniekam raksturīgas košas, kontrastējošas krāsas un spilgtu toņu salikumi, spēcīgs, pastozs triepiens un izteikta faktūra, darbi ir ekspresīvi un dinamiski – dzīvi.

“Valda Buša glezniecība – tas ir stāsts par mīlestību pret savu dzimto zemi Latviju un tās dabas skaistumu, mīlestību pret krāsām un savu izvēlēto nodarbošanos – glezniecību” – Līga Baņķiere, Ieva Trillo (“Krāsa un gaisma. Valdis Bušs”)

Galerija Art Platz,
Alberta iela 4, Rīga, LV-1010

No:

19.05.2024 10:00

Līdz:

17.08.2024
Novērtē:

Organizatora ieteiktie