Izstādes

Izstāde "Aspazija dzintarā" Aspazijas mājā Dubultos

17. martā plkst.18:00 aicinām uz rotu mākslinieces Initas Rudzītes izstādes “Aspazija dzintarā” atklāšanu.

Izstādē būs apskatāmi 30 darbi, kurus māksliniece darinājusi ļaujoties sajūtu plūdumam, nedomājot, vai kādam tie patiks vai ne. Par pamatu rotām, kuras darinātas sudraba ietvarā, kalpojuši 13 Aspazijas dzejoļi. “Tā bija dvēseliska izvēle. Necentos ņemt skaistos, pūkainos dzejoļus. Ņēmu tos, kas uzšķērž emocijas”, stāsta Inita Rudzīte. Pirmais no Aspazijas dzejoļiem, kurš no mākslinieces “neatlaidās” bija “Medus un asaras” no 1926. gadā izdotā krājuma “Trejkrāsaina saule”. Inita saprata, ka vienīgais ceļš, kā no dzejoļa “atbrīvoties” ir izteikt to rotā. Tas izdevās. Pārsteigta par rezultātu, Aspazijas mājas vadītāja Ārija Vanaga ieteica domāt par izstādi. Tad māksliniece devās uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, lai iepazītos ar Aspazijas dzejas pirmizdevumiem un lasītu dzejoļus vecajā drukā. “Tā bija ļoti lēna lasīšana, bet tā es varēju iedziļināties dzejas jēgā”, atceras Inita Rudzīte. Pēc tam sācies darbs pie skicēm. Daži dzejoļi rotās atspoguļoti burtiski. Citi simboliski. Ārija Vanaga ir pārliecināta, ka “dzejiska dvēsele dzejoli saredzēs katrā rotā”.

Šī būs jau otrā Initas Rudzītes darbu parāde Aspazijas mājā. 2016. gada nogalē te tika atklāta mākslinieces izstāde “Mirdza”.

Inita Rudzīte ir beigusi RTU Dizaina tehnoloģiju institūta maģistratūru, turpat studējusi doktorantūrā. Ar rotām aizraujas jau 13 gadus. Amata prasmes pilnveidojusi pie rotu mākslinieka Ginta Strēļa. Initas Rudzītes darbi ir izstādīti Latvijā, Krievijā, Japānā un Indijā.

Izstāde “Aspazija dzintarā” Aspazijas mājā (Z. Meierovica 18/20, Majori) būs apskatāma līdz šī gada 30. maijam. Darba laiks: Sv.P. – Slēgts, O.-Sestd. – 10.00 – 17.00 Sākot ar 15. maiju darba laiks 10.00 – 18.00 Ieeja bez maksas.

Aspazijas māja,
Z.Meierovica prospekts 20, LV-2015

No:

14.05.2020 18:00

Līdz:

30.05.2020
Novērtē:

Organizatora ieteiktie