Māksla

Ievas Bondares izstāde Nospiedums Bulduru Izstāžu namā

Bulduru Izstāžu namā no 7. septembra būs skatāma gleznotājas Ievas Bondares personālizstāde “Nospiedums”. Izstāde ir veltījums viņas skolotājam, izcilajam ainavistam Valdim Bušam (1924-2014), kurš šajā namā strādāja pēdējos 30 savas dzīves gadus. Izstādes kodolu veido mākslinieces kopā ar Valdi Bušu gleznotās ainavas laikā no 2009. līdz 2013. gadam, kuras kalpojušas kā iedvesma lielformāta darbiem, kas jau ar šodienas izpratni un varēšanu 2023. gadā tapuši speciāli šai izstādei. Tā ir arī atgriešanās namā, kur veidojies mākslinieces Ievas Bondares rokraksts.

“Saule – tā ir Gaisma, Dievs, milzīgs spēks, kas mūs visus vieno. Protams, ieviešu to arī krāsas dēļ, taču galvenā ir saules filozofiskā nepieciešamība. Bet sauli nemaz nav tik viegli uzgleznot. To var izdarīt tikai nosacīti – radīt priekšstatu par saules būtību, jo tā ir pārāk spilgta. Kāda ir saules krāsa? Jūtu iekšēju nepieciešamību gleznot to zaļu, bet nevaru paskaidrot, kāpēc.” Valdis Bušs.

“Neizsakāmā mīlestībā un dziļā cieņā manam skolotājam Valdim Bušam par iespēju būt blakus, vērot, sarunāties un mācīties; pateicībā saņemt nospiedumu - mīlestību uz košu krāsu un jaudīgu faktūru, saredzēt vairāk un plašāk, spēt izkāpt ārpus rāmjiem, spītīgā pārliecībā uzdrīkstēties iet savu ceļu, bet pāri visam - mūžīgo dzīves prieku, optimismu un pozitīvu attieksmi.” Ieva Bondare.

… viena cilvēka NOSPIEDUMS otrā cilvēkā …
… sakņu NOSPIEDUMS zaros …
… pagātnes NOSPIEDUMS tagadnē …
… tagadnes NOSPIEDUMS nākotnē …
… skolotāja NOSPIEDUMS mācekļos …
… paletes naža NOSPIEDUMS audeklā …
… krāsu NOSPIEDUMS faktūrās …
… faktūru NOSPIEDUMS krāsās …

NOSPIEDUMS … NOSPIEDUMS … NOSPIEDUMS

Ieva Bondare ir ieguvusi maģistra grādu glezniecībā Latvijas Mākslas akadēmijā un studējusi School of Museum of Fine Arts Bostonā. Mākslinieces darbus var atrast privātās mākslas kolekcijās ASV, Itālijā, Šveicē, Japānā, Vācijā, Izraēlā, Krievijā, Lielbritānijā, Norvēģijā, Latvijā, Kiprā, Polijā, kā arī Igaunijā. Pirmā Ievas personālizstāde ar nosaukumu “Moments of Joy” tika atklāta Vašingtonā 2011.gadā, pēc kuras māksliniece ir piedalījusies neskaitāmās grupu izstādēs un sarīkojusi 23 personālizstādes.

Izstādes atklāšana 12. septembrī pl. 16.00. Izstāde apskatāma no 7. septembra līdz 28. oktobrim. Bulduru Izstāžu nama (Muižas iela 6, Jūrmala) darba laiks: Sv.;P. – Slēgts, O. – S. 10.00 – 18.00, sākot no 15.09. darba laiks: Sv.;P. – Slēgts, O. – S. 10.00 – 17.00

Bulduru izstāžu nams,
Muižas iela 6, LV-2010

No:

07.09.2023 10:00

Līdz:

28.10.2023
Novērtē:

Organizatora ieteiktie