Izstāžu aktuālās ekspozīcijas

Brigitas Ektermanes darbu izstāde "Zīmes, ainavas, ziedi"

Brigitas Ektermanes darbu personālizstāde Latvijas Ugunsdzēsības muzejā veltīta Latvijas valsts dibināšanas gadadienai un ir konsekvents turpinājums Brigitas Ektermanes brāļa, muzeja dizaina pamatus veidojušā mākslinieka Aivara Klindžāna devumam muzeja piedāvājuma attīstībā.
Sadarbībā ar Latvijas medijiem izstādes autorei tapuši septiņi kalendāri ar 84.zīmju kompozīcijām, izveidoti seši ,,Ezotērikas gadagrāmatu” vāka noformējumi, tapusi grāmata ,,Latviešu zīmju spēks”. Notikušas daudzas personālizstādes Latvijā un ārzemēs.
Simboliskās zīmes ir viens no latviešu tautas kultūras kodiem.
Izstādi veidojošās zīmes un to kompozīcijas atspoguļo centienus un ilgas pēc gaismas, skaidrības, sakārtotas, veselīgas, harmoniskas dzīves.
Vienas no nozīmīgākajām ikdienā lietojamām ir aizsardzības zīmes ar trīs veidu aizsardzības līmeņiem – fizisko, astrālo, mentālo. Galvenā aizsardzības zīme ir Dieva zīme, saskaņā ar šo zīmi senči veidoja māju jumtus un jutās drošībā, savukārt kreisā pagrieziena Ugunskrustu izmanto pret ugunsnelaimēm, papildu skaitot vārdojumu: ,,Čuči, guli uguntiņa, kā pelīte midzenī; neaun kājiņas, necel spārniņus.” Ugunskrustu kaļ rotās, liek dzīvojamās telpās, pirtīs. Lai pasargātu māju no ugunsgrēka, būvējot pamatus un ēkas spāres, konstrukcijās cērt vai ieskrāpē aizsardzības zīmes.
Veselības zīmes palīdz aktivizēt dzīvības enerģiju, paplašina apziņu, dziedina.
Šodiena katram no mums prasa mērķtiecīgi, godīgi, neatlaidīgi un vienoti darboties sabiedrības un valsts labā, papildus lietojot spēka zīmes ikdienā gaisma vienmēr uzvarēs tumsu. Sargā sevi un Dievs Tevi sargās! Lai valda drošība, labklājība un uzplaukums!

Latvijas Ugunsdzēsības muzejs,
Hanzas iela 5, Rīga, LV-1045

No:

15.11.2019

Līdz:

24.01.2020

Darba laiks

Pirmdiena: slēgts
Otrdiena: 10:00 - 17:00
Trešdiena: 10:00 - 17:00
Ceturtdiena: 10:00 - 17:00
Piektdiena: 10:00 - 17:00
Sestdiena: 10:00 - 17:00
Svētdiena: slēgts

Novērtē:

Organizatora ieteiktie