Kino notikumi

“Baltu Ciltis" kino seanss un tikšanās ar filmas radošo komandu

Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē būs skatāma režisoru brāļu Laura un Raita Ābeļu pilnmetrāžas dokumentālā drāma "Baltu ciltis / Pēdējie Eiropas pagāni", kurā atspoguļotas noklusētās hronikas par Eiropas pēdējiem pagāniem – baltu tautām, kas vēlāk izveidoja latviešu un lietuviešu nācijas. Seansa laikā apmeklētājiem būs iespēja tikties ar filmas radošo grupu.

Faktos balstītais filmas stāsts risināts, tās galvenajam varonim, dāņu spiegam Larsam (aktieris Kaspars Aniņš) nonākot seno baltu cilšu zemēs. Tur dāņu spiegs piedalās gan reliģiskos rituālos, gan nežēlīgos sirojumos, reibst vasaras saulgriežu svinībās, nonāk kuršu verdzībā un cīnās ar krustnešiem Saules kaujā.

"Ir jābūt gatavam, ka filma nebūs glorificējoša. Skarbums balansēs ar skaisto, jo, raugoties no mūsdienu cilvēka viedokļa, 13. gadsimtā dzīve bija ļoti nežēlīga, taču daži aspekti tajā bija daudz harmoniskāki – piemēram, cilvēka un dabas līdzāspastāvēšana. Mūsu ambīcijas bija lielas – izstāstīt pēc iespējas patiesāku stāstu par senajām baltu maztautām. Pateicoties visu iesaistīto pašaizliedzīgajam darbam, tas ir izdevies," stāsta filmas režisors Lauris Ābele.

Filma aicina pievērst uzmanību, kādas asinis plūst mūsu dzīslās, un aizgūt labāko, ko senči mums centušies mācīt. Pagānu pragmatiskais pasaules skatījums aicina dzīvot saskaņā ar dabu, pilnasinīgi izbaudīt skarbās ziemas un karstās vasaras, dabas mošanos pavasarī un drūmo rudeni. Mūsu senči nebaidījās no nāves, jo ticēja aizkapa dzīvei un reinkarnācijai. Lai arī krustnešiem pēc smagām cīņām izdevās uzspiest kristietību, neoficiāli pagānu ticējumi un paražas turpināja pastāvēt vēl vairākus gadsimtus.

Biļetes uz filmas kino seansu iespējams iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama kasē. Biļešu cena – 2,00 EUR.

Liepājas latviešu biedrības nams,
Rožu laukums 5/6, Liepāja, LV-3401
Trešdiena,
30. maijs, 18:00
Novērtē:

Organizatora ieteiktie