Populārā mūzika

AUTOBUSS DEBESĪS 25. JUBILEJAS KONCERTS

Šā gada rudenī, svinot savu 25 gadu jubileju, viena no pazīstamākajām latviešu mūzikas grupām "Autobuss debesīs" dosies īpašā jubilejas koncerttūrē, izpildot gan tautā iemīļotās Imanta Kalniņa dziesmas, gan vairākus īpašus pašu grupas dalībnieku skaņdarbus no karjeras laikā tapušā grupas kā arī pirmatskaņojumus.
Tā kā savas darbības laikā grupa iestudējusi neskaitāmu koncertprogrammu, koncerta pirmajā daļā izskanēs arī vairākas dzīvajā izpildījumā nedzirdētas kompozīcijas, savukārt koncerta otrajā daļā tradicionālā – sadziedāšanās ar klausītājiem programmā iekļaujot visiem zināmās dziesmas "Ir tikai tveice", "Sitiet bungas, mani mīļie", "Ar straumēm uz jūru", "Lilioma dziesma", "Tev nebija laika", "Es rakstīšu", ”Manu Eņģel”, “Autobuss debesīs” u.c.

Grupas "Autobuss debesīs" 25 gadus krātā repertuāra klāstā ir seši skaņu ierakstu studijas albumi, kuros iekļautās dziesmas šo gadu laikā kļuvušas ne vien par plaši pazīstamām melodijām, bet arī izturējušas laika pārbaudi un kļuvušas par zīmīgu sava laika simbolu,īpašs akcents šogad tiek likts uz faktu ka grupas pirmā studijas albuma un dziesmas “Sitiet bungas,mani mīļie” teksta autors ir dzejnieks Viks (Viktors Kalniņš), kurš šogad arī atzīmēs 85 gadu jubileju.
Mākslinieki ir koncertējuši teju visā Latvijā, muzicējuši vairākās Eiropas valstīs un ASV, piedalījušies daudzos liela mēroga pasākumos.

Jau kopš dibināšanas 1999. gadā grupa "Autobuss debesīs" ir piedzīvojusi ievērojamus panākumus; šobrīd grupa ir stabila vērtība Latvijas mūzikā. Lai gan beidzamajos gados grupa koncertējusi reti, īpaši uzstājoties Imanta Kalniņa gadskārtējos mūzikas svētkos "Imantdienas" un dažos citos lielākos pasākumos, tagad, jubilejas reizē, "Autobuss debesīs" dodas pie saviem klausītājiem ar sen zināmām un iemīļotām dziesmām, aicinot gan atcerēties laiku toreiz, gan kopā skatīties nākotnē.

Grupa "Autobuss debesīs" tika izveidota 1998.gadā, kad bijušie skolas biedri Marts Kristiāns Kalniņš un Emīls Zilberts nolēma īstenot sen lolotu sapni un nodibināja grupu, kuras repertuāra pamatā galvenokārt bija Imanta Kalniņa mūzika – gan populārākās dziesmas no dažādiem komponista daiļrades posmiem, gan īpaši sacerējumi tieši šim izpildītāju sastāvam, un nu tie atkal skanēs pēc ilgāka laika.

Marts Kristians Kalniņs: "Laiks! Laiks ir cilvēka izdomāta mērvienība, jo pašām šķiet tas bija nupat kad piedzima ideja par grupu “Autobuss Debesīs”. Šajos mūsu svētkos noteikti vislielākais atbalsts ir mūsu mūzikas uzticamie klausītāji 25 gadu garumā ar kuriem pēc ilgāka laika mēs varēsim atkal satikties un sadziedāties! Īpašs prieks mani ir par to ka šajos koncertos mums pievienosies mūsu sākotnējie grupas ‘’Autobuss debesīs’’ dalībnieki Andrejs Grimms(ģitāra) un šobrīd zviedrijā dzīvojošais Ervings Znotoņš (taustiņinstrumenti) Tiekamies! Sadziedam! Sadejojam!"

Latgales vēstniecība "Gors",
Pils iela 4, Rēzekne, LV-4601
Sestdiena,
26. oktobris, 18:00

Darba laiks

Pirmdiena: slēgts
Otrdiena: 12:00 - 18:00
Trešdiena: 12:00 - 18:00
Ceturtdiena: 12:00 - 18:00
Piektdiena: 12:00 - 18:00
Sestdiena: 12:00 - 16:00
Svētdiena: 12:00 - 16:00

Novērtē: