Māksla

Aijas Bāliņas personālizstāde Starp divām vasarām Jūrmalas muzejā

Aijas Bāliņas (1959) radošie meklējumi jaunākajos darbos izstādē Starp divām vasarām saistās ar vērojumiem dabā pie jūras klusajā sezonā, kad norimusi atpūtnieku drūzma.
Dzīve pie jūras nesezonas laikā, kad galveno lomu spēlē daba, gadalaiku maiņa, priežu meža un kāpu dzīvība. Pastaigas klusumā un dabā, kas palīdz noturēt savu enerģijas līmeni tumšā un no vairākiem viedokļiem sarežģītā laikā.
Allaž mainīgā jūra un piekraste – radoša prieka un atklājumu avots māksliniekam. Pludmales faktūras un ūdens plūsmas veidotie smilšu raksti mākslinieci iedvesmo uz tehnikas meklējumiem, vienlaikus rodoties domām par laika rituma ciklisko atkārtošanos un vispārinājumu. Uzrunā gan taku un pēdu trajektorijas, gan bezgalības zīmes un noslēgtas apļa formas smilgu rakstos, slidotāju sliedēs un velosipēda ceļa nospiedumos.
Aijas Bāliņas radošais process ir maģiska rotaļa ar neparedzamiem gājieniem, kas ved uz priekšu vai dažkārt atpakaļ, metot cilpas un labojot neizdošanās. Ilgi vērojumi un tehnisko paņēmienu kombinēšana noved pie personiska rezultāta. Tuvāk, tālāk, dziļāk, tumšāk. Kārtas, kas pārklājas un atkal atsedzas, atklājot smilšu un ūdens pārvērtības un mazos brīnumus. Viļņošanās, pārklāšanās, saplūsme un attīrīšana no virskārtām, attīstīšanās un izzušana. Radošais process sasaucas ar dabas norisēm.

Izstādes atklāšana 7. septembrī pl. 17.00

Jūrmalas muzejs,
Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

No:

06.09.2023 10:00

Līdz:

08.10.2023
Novērtē:

Organizatora ieteiktie