Folkmūzika

"Kaurina Cronin" (Austrālija). Lūznavas muižas 3 gadu dzimšanas diena

Lūznavas muiža trešo dzimšanas dienu pēc rekonstrukcijas svinēs ar Kultūras šķūņa atklāšanu un viesiem no Austrālijas – folkmūziķa Kaurna Kronina (Kaurna Cronin) grupas koncertu.

"Kulturys škiuņs" atklāšana un Matīss Čudars
21. aprīlis 17.00, bezmaksas ar "Kaurna Cronin Band" koncerta biļeti

Aprīļa beigas ir Lūznavas muižas atdzimšanas laiks – 2015. gada 25. aprīlī muižu atklāja pēc vērienīgajiem rekonstrukcijas darbiem. Muižas komplekss turpina attīstīties un iepriekšējā gadā pārmaiņas piedzīvoja kompleksā esošais šķūnis, kļūstot par jaunu un plašu vietu kultūras notikumiem. "Kulturys škiuņs" svinīgajā atklāšanā, iesildot vakarā gaidāmās Austrālijas grupas “Kaurna Cronin Band” koncertu, spēlēs ģitārists Matīss Čudars. Matīss Čudars droši dēvējams par vienu no daudzpusīgākajiem un koncertdzīvē aktīvākajiem latviešu ģitāristiem. Savulaik Rīgas Doma kora skolā un Amsterdamas Konservatorijā skolotais mūziķis arvien biežāk sevi piesaka arī jaunrades procesā, rakstot akadēmisko mūziku Latvijas Radio korim, kamerorķestrim “Sinfonietta Rīga” un Latvijas Radio bigbendam, kā arī ir mūzikas un tekstu līdzautors rokgrupā “Spāre”, džeza trio “Auziņš/Čudars/Arutjunjans”, beļģu-latviešu eksperimentālā popa ansamblī “How Town”, un citur… Daudzu starptautisku konkursu laureāts, kā arī pērn nominēts “Lielajai mūzikas balvai” kategorijā "Gada mūziķis”. Ieeja Kultūras šķūņa atklāšanā un Matīsa Čudara koncertā, uzrādot biļetes uz “Kaurna Cronin Band” koncertu, ir bez maksas.

Kaurna ir viens no Austrālijas šī brīža izklaidējošākajiem jaunajiem izpildītājiem, kā arī starptautiski novērtēts dziesmu autors un emocionāls un jautrs stāstnieks. Šobrīd mūziķis aktīvi koncertē visā pasaulē, aprīlī viesojoties arī Baltijas valstīs. Katrā koncertā Kaurna aizved klausītājus aizraujošā muzikālā un poētiskā ceļojumā. Grupas, kurā līdz ar Kaurnu muzicē Toms Knībouns (Tom Kneebone), Kia Gossners (Kiah Gossner) un Kiri Andersone (Kyrie Anderson), savā unikālajā indie-folk-rok stilā ieņem vadošu vietu mūsdienu Austrālijas folkmūzikā. 2015. gadā Kaurna saņēma Austrālijas Folkmūzikas alianses balvu kā “Gada mūziķis”, pēdējo gadu laikā sniedzis vairāk nekā 250 koncertu visā pasaulē, bet drīzumā gaidāms arī mūziķa ceturtais studijas albums “Euphoria, Delirium & Loneloness”.

Lūznavas muiža,
Pils iela 8, Lūznava, Lūznavas pagasts, LV-4627
Sestdiena,
21. aprīlis, 19:00
Novērtē:

Organizatora ieteiktie