Populārā mūzika

FRIDAY NIGHT JAZZ Surikova un Viļenskis

Džeza mūzikas notikums Latvijā!

26. janvārī plkst. 19:00, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē uzstāsies lieliskā lielbritāņu džeza pianiste un komponiste Katja Surikova (Katya Sourikova), pasaulē pazīstamais čellists Ruslans Viļenskis (Ruslan Vilensky) un vācu kontrabasists Simons Bauers (Simon Bauer).

Par Surikovas mūziku žurnāls “All about Jazz” rakstījis: "Skaista, liriska un niansēta mūzika, kura kustas brīvi un organiski, savienojot amerikāņu un Eiropas džeza tradīcijas”.

Viņas spēle guvusi plašu starptautisku atzinību gan no klausītājiem, gan kritiķiem. Surikovas mūzika apvieno džeza, klasiskās mūzikas, tautas mūzikas un pasaules mūzikas tradīcijas. Viņas klavieru skanējums ir bagāts ar kontrastiem un dinamiku - no melanholijas līdz spēcīgai enerģijai. Surikova strādājusi ar starptautiski atzīto saksofonistu Kurtisu Makdonaldu (Curtis Mcdonald), slaveno amerikāņu džeza pianisti Merlīnu Krispelu (Merilyn Crispell), Deivu Duglasu (Dave Douglas) u.c.

Rīgā Surikovu dzirdēsim kopā ar pasaulē pazīstamo čellistu Ruslanu Viļenski un kontrabasistu Simonu Baueru, izpildot kompozīcijas gan no mākslinieces pēdējā albuma “Ivan’s Dream”, gan mūziku no multimediāla projekta „Queen Maud Land”. Koncertā Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā savīsies džeza mūzika, klasiskā mūzika, Ziemeļvalstu laikmetīgais džezs un pasaules mūzika.

Piektdiena,
26. janvāris, 19:00
Novērtē:

Organizatora ieteiktie